Вівторок, 2017-06-13    17:35:40 UTC+2    Новини

Після закінчення літньої екзаменаційної сесії, у суботу, 10 червня 2017 р., відбулося завершення навчального року у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського у Львові-Брюховичах. З цієї нагоди брати-студенти цього Інституту, разом із викладачами та гостями, молилися і згадували прожиті миттєвості семінарійного року.

Очолив святкову Божественну Літургію Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, разом із Протоігуменом Провінції Святого Миколая о. Андрієм Белеканичем, ЧСВВ, та ректором Василіянського інституту о. Пантелеймоном Трофімовим, ЧСВВ. У Літургії взяли участь й інші ієромонахи Василіянського Чину, Згромадження Найсвятішого Відкупителя (Отців Редемптористів) та Отців Оріоністів.

У своєму слові о. Йоан Школик вказав на важливість даної події, яка підсумовує цілий рік навчання, а водночас є нагодою подякувати Богові та побачити пройдений етап життя у ширшій перспективі. Зокрема, о. Протоігумен підтримав студентів 6 курсу, практично випускників Інституту, які, можливо, переживають страх чи мають тривогу перед майбутнім. Нав’язуючи до літургійного тропар’я свята Зіслання Святого Духа, о. Йоан проілюстрував, як Господь здатний вчинити їх вправними знаряддями, що нестимуть Слово Боже. На завершення Протоігумен додав: «Будьте тими, ким маєте бути, і щоб ваші слова не розбігалися з ділами».

На закінчення Святої Літургії Протоігумен Провінції Святого Миколая о. Андрій Белеканич провів молитву на завершення навчального року. Після цього, висловлюючи вдячність, о. Андрій підкреслив, що «семінарія – це дар спільноти, яка об’єднується навколо Христа».

Після окроплення свяченою водою всі присутні вирушили у конференц-зал, де відбувся поділ пережитим досвідом спільноти у стінах ВІФБС. Там ректор інституту о. Пантелеймон Трофімов підсумував навчальний рік, особливо звернувши увагу на ювілей 400-річчя, який Василіянський Чин цього року відзначає, а також на те, що цей рік був початком навчання у цій семінарії братів-оріоністів, які закінчили вже перший курс.

Своїми думками про це поділився один з настоятелів Згромадження Отців Оріоністів о. Еджідіо Монтанарі. Він згадав про первісні задуми щодо організації студій та розповів про позитивні відгуки студентів про навчання та особисте задоволення з процесу формації. Говорячи про присутність різних монаших спільнот у Василіянському інституті, о. Еджідіо вказав на єдність усіх в Ісусі Христі, прирівнявши монаші харизми до променів, яких є безліч, хоч Христос, подібно до сонця, є один.

Натомість о. Іван Левицький, ЧНІ, ігумен Львівського монастиря святого Альфонса, при якому є студентат Отців Редемптористів, сказав, що семінарія об’єднує і гуртує. «Бажаю, щоб ця семінарія зростала та стала прикладом єднання монашества», – завершив настоятель.

Після слів привітань і побажань брати-студенти монаших спільнот представили заздалегідь приготовані презентації про свої враження від прожитого навчального року. Присутні почули креативні та веселі розповіді, що справді засвідчують багатство поглядів та ідей, які можуть народитися від різноманітності, базуючись на спільній основі, що має силу об’єднувати.

Завершились урочистості спільною світлиною та святковим обідом.

За повідомленням брата Якова Шумила, ЧСВВ, для сайту vifbs.in.ua
Світлини з цього ж сайту, автор брат бр. Антоній Германович, ЧСВВ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *