Четвер, 2017-06-08    9:20:00 UTC+2    Новини

У днях 13 та 14 травня в залі при Прокатедральному соборі Святої Софії в Римі (via di Boccea, 478) за підтримки Посольства України при Святому Престолі та Товариства «Свята Софія» відбулася фотовиставка «Діти у війні», яку предствила Безпекова оргінізація «Балто-Чорноморський Благодійний Фонд».

Проект, присвячений темі дітей у війні, має на меті привернення уваги якнайширшого кола осіб в Україні та за її межами до страждань українських дітей у прифронтовій зоні на Сході України, показуючи через мистецтво фотографії дитячі долі і випробування, що впали на плечі наймолодшого покоління українців,  дітей, які проживають у прифронтовій зоні Луганської та Донецької областей.

Виставку відвідали представники української громади Рима, духовенство й монашество, журналісти, дипломати. Участь у відкритті виставки у суботу 13 травня взяли і представники спільноти Отців Василіян у Римі.

Організаторів виставки привітала Посол при Святому Престолі Тетяна Іжевська, яка наголосила на тому, що світ має знати про цю трагедію і страждання дітей. Світ має знати, що від війни страждають не тільки діти Сирії, а також і діти України. Ми маємо зробити все для того, щоб допомогти цім маленьким українцям, серед яких багато тих, хто потребує медичної і психологічної допомоги та простого людського тепла.

 У своєму вітальному слові отець Андрій Солецький, віце-ректор Собору Святої Софії, подякував організаторам проекту, підкресливши, що цей проект має бути продовжений, і Церква має докласти всіх зусиль, щоб реалізація проекту допомоги дітям відбулася в практичній площині. Слово до присутніх мали також Олена Прокопенко, голова Безпекової оргінізації «Балто-Чорноморський Благодійний Фонд», і одна з авторів фото, представлених на експозиції, режисер Галина Лаврінець.

Під час перегляду фотографій виставки присутні мали змогу не тільки побачити жахіття війни в задумливих очах і постатях дітей та руїнах будівель, де колись вирувало життя, а й послухати авторські пояснення та розповідь про допомогу, яку держава, Церква, лікарі та волонтери надають цим дітям.

Під час заходу організаторам були передані малюнки дітей української школи «Престиж» у Римі для дітей прифронтової зони та воїнів, які захищають Україну.

Раніше, 25 квітня 2017 року, ця фотовиставка «Діти у війні» була представлена в штаб-квартирі НАТО у м. Брюсселі, Бельгія. Крім того, ця виставка вже експонувалася в Україні, у Республіці Кіпр, Молдові, Йорданії, Греції, Ізраїлі.

За матеріалом із сайту Посольства України при Святому Престолі.

Світлини із сторінки проекту на Фейсбуці.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *