Понеділок, 2017-03-27    09:47:28 UTC+2    Новини

Апостолес, 2017.03.25 01У суботу 25 березня, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці за новим, григорянським календарем, якого дотримуються в єпархії УГКЦ в Аргентині, Блаженніший Святослав Шевчук, Глава й Отець УГКЦ, відслужив Божественну Літургію у храмі Пресвятої Тройці міста Апостолес в аргентинській провінції Місіонес. Під час цієї святкової Літургії Блаженніший Святослав уділив ієрейське рукоположення диякону Марсело Кликайлу, новому священику єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Аргентині.

Співслужили з Главою УГКЦ: Владика Даниїл Козлінський, Єпарх єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Аргентині, Владика Марсело Марторел, єпископ римо-католицької дієцезії Пуерто Ігуасу, Місіонес, парох парафії Пресвятої Тройці о. Гіжермо (Вільгельм) Андрухович, ЧСВВ, та велике число священиків візантійського та латинського обрядів, серед них Протоігумен Провінції Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії Василіянського Чину в Аргентині о. Ігнатій Слободян, ЧСВВ, о. Йосиф Спасюк, ЧСВВ, канцлер єпархії о. Назарій Кащак та інші. На Літургії був теж присутній мер міста Апостолес Маріо Рамон Вялий, сестри Чину Святого Василія Великого, сестри служебниці Непорочної Діви Марії та велике число вірних як з м. Апостолес так і з інших парафій провінції Місіонес.

Апостолес, 2017.03.25 03У своїй проповіді, звертаючи увагу присутніх на зміст події Благовіщення, Блаженніший Святослав зазначив: «Сьогодні об’являється вічне таїнство Бога! Тут у цій парафії Пресвятої Тройці, першій українській парафії на аргентинській землі, ми чуємо вічний голос Божий: сьогодні зустрічаються божественне “так” і людське “так”. Господь від первородного гріха шукав людину, яка могла би сказати “так” Богові. Отець Небесний приготовляє людське тіло для свого Сина, щоби Слово сталося тілом і перебувало поміж нами. Господь приймає тіло, входить у людське життя, розділює з нами наше земне життя. Господь Бог говорить “так” кожному з нас, “так” нашому спасінню, “так” нашому щастю і вічному життю».

Апостолес, 2017.03.25 02Далі Предстоятель УГКЦ вказав на важливість уділених цього дня пресвітерських свячень новому священикові для української громади в Аргентині: «Ми сьогодні є свідками, як Боже провидіння щодо нашого спасіння об’явиться поміж нами через конкретну особу – сьогодні Господь нам дарує нового священика! Святі Отці Церкви нас навчають кажучи, що таїнство Богородиці об’являє для нас таїнство Церкви. Сьогодні Господь каже нам: радуйся, українська Церкво в Аргентині, радуйся, спільното повна ласки, бо Господь є з тобою».

Вітаючи новопоставленого ієрея Марсело Кликайла, Блаженніший Святослав сказав: «Сьогодні Господь тебе зробив учасником свого вічного священства. Вмій реалізувати дари Святого Духа, які ти отримав сьогодні у таїнстві Священства. Хай цей день буде для тебе євангелієм, доброю новиною, що Господь є і завжди буде з тобою».

Після Божественної Літургії відбувся святковий обід з нагоди ієрейського рукоположення нового священика для єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Аргентині.

Використано повідомлення прес-служби єпархії Покрова Пресвятої Богородиці для сайту news.ugcc.ua
та світлини з цього сайту.

Довідка.

Місто Апостолес у провінції Місіонес було в Аргентині першим, у якому була заснована українська греко-католицька громада і збудована каплиця для вірних УГКЦ. Започаткував тут місійну працю серед українців місіонер з Бразилії о. Климентій Бжуховський, ЧСВВ, який прибув до м. Апостолес у березні 1908 року і тут почав організовувати релігійну громаду УГКЦ. По кількох місяцях, збудувавши каплицю Пресвятої Тройці, де відтепер українські іммігранти могли збиратися на спільну молитву, посвячення якої відбулося 15 червня 1908 року, о. Бжуховський змушений був повернутися до Бразилії.

Фундаменти сучасної церкви Пресвятої Тройці в м. Апостолес були покладені у 1918 році, коли парохом тут був о. Іван Сенишин, із Станіславівської єпархії в Україні, який приїхав у 1911 році на місійну працю до Аргентини з деякими іншими священиками. Будівництво церкви закінчено у 1921 році, а 25 червня 1922 року відбулося її освячення, якого довершив Митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ, під час своєї подорожі Південною Америкою в якості Апостольського Візитатора громад УГКЦ. Тоді ж було встановлено тут місійний хрест на пам’ятку про цю місійну подорож Митрополита Андрея. За майже 90 років існування храм кілька разів зазнавав реконструкції.

Після того як у 1935 році провід душпастирського осередку в Апостолес перейняли Отці Василіяни, тут на місці початкового помешкання священиків-душпастирів побудовано монастир Пресвятої Тройці. А 1 вересня 1947 року місцевий римо-католицький єпископ Франціск Вісентін з Коррієнтес канонічно затвердив тут першу в Аргентині парафію для українців-католиків візантійського обряду, провід якої доручив Отцям Василіянам.

Тільки згодом, 4 серпня 1961 року, призначено першого єпископа для українців католиків в Аргентині, ним став владика Андрій Сапеляк, СДБ, з титулом Апостольського Візитатора. У 1968 році Папа Павло VI створив в Аргентині екзархат для українців католиків, а через десять років той же Папа підніс екзархат до статусу єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі для українців в Аргентині. Дня 1 жовтня 1978 року відбулося торжественне введення владики Андрія Сапеляка на єпископську катедру новопроголошеної єпархії.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *