2017-03-20    9:00:00    Новини

2017.03.13 МАПА 001У днях від 13 по 16 березня у Патріаршому домі УГКЦ у Львові відбулася перша частина курсу «МАПа», який організувала Комісія УГКЦ у справах молоді. Молодіжний Апостолят Парафій (МАПа) – особлива ланка душпастирського служіння, яка вимагає від священиків здатності йти в ногу із сучасною молоддю, яка невпинно розвивається, розуміти її та бути близько неї, що не так і просто: потрібно постійно вчитися, вдосконалювати особисті вміння та знання.

Молоде покоління, цілком природно, розвивається більш динамічно, ніж інші цільові душпастирські групи. Тому нова пасторальна навчальна програма, яку в цьому році започаткувала Комісія УГКЦ у справах молоді, ставить за мету допомогти зацікавленим священикам стати добрими душпастирями молоді ХХІ століття.

2017.03.13 МАПА 004Цей навчальний курс має допомогти священикам, які беруть у ньому участь, зацікавити сучасну молодь і залучити її до Церкви, до життя парафії; вчитися розуміти її мову, потреби та життєві пріоритети; пропонувати молоді християнські відповіді на питання, які вона собі ставить і які ставить перед нею світ; запропонувати нові ідеї та креативні рішення, що спонукають творити єдиний молодіжний простір УГКЦ.

Курс «МАПа» включає 5 модулів (зустрічей) по 4 дні. Кожен день є насичений тренінгами, лекціями та дискусіями. Теми є практичними, питання дискусійними, рішення важливими, адже мова йде про брання на себе відповідальності за створення кращого «мосту порозуміння» священика-душпастиря з молоддю. Курс допомагає усвідомити, що сучасна молодь потребує нового бачення, креативного методу представлення важливих для неї тем та розраховує на взаєморозуміння.

2017.03.13 МАПА 003Учасниками курсу є біля двадцяти священиків з різних єпархій та екзархатів УГКЦ, які подали свої заяви голові Комісії УГКЦ у справах молоді, серед них і один предствник Василіянського Чину, о. Севастіян Бондаренко з монастиря у Покотилівці біля Харкова. Дата проведення другого модулю – 15-18 травня, дати наступних модулів узгоджуватимуться з учасниками курсу.

Під час першого модулю учасники курсу МАПа мали першого дня зустрічі з Преосвященним владикою Володимиром Груцою, а також із членами робочої групи для впровадження Стратегії 2020 – владиками Кеном Новаківським та Богданом Данилом і отцем Андрієм Онуферком. Півтора дні відбувалися заняття з викладачем пані Галиною Католик, яка розповідала, зокрема, про психологічні особливості молоді.

2017.03.13 МАПА 005У середу 15 березня заняття з учасниками курсу проводили владика Венедикт Алексійчук та ректор УКУ отець Богдан Прах.

Як організатори цього інтерактивного навчального курсу, так і його учасники впевнені, що отримані знання і практичні навики допоможуть священикам у їхньому цінному служінні молодому поколінню християн, якому вони покликані допомагати та його підтримувати, і яке незабаром – час летить дуже швидко – братимуть на себе відповідальність за долю свого народу, суспільства і Церкви.

Матеріал і світлини – із сторінки Комісії УГКЦ у справах молоді
та сторінки курсу МАПа у фейсбуці.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *