2017-03-14    22:47:15    Новини

2017.03.13 Конференція в УКУ 001У понеділок 13 березня, о 14 год., в конференц-залі Українського католицького університету у Львові (вул. Хуторівка, 35 а) з благословення Високопреосвященного владики Євгена Поповича, Архиєпископа і Митрополита Варшавсько-Перемишльського УГКЦ, Голови канонічного відділу Патріаршої курії УГКЦ, відбулася наукова конференція з канонічного права на тему «Літургія і право та їхні аспекти єдності та розбіжності в УГКЦ». Організатором конференції був Канонічний відділ Патріаршої курії УГКЦ в рамках річних зустрічей каноністів (церковних юристiв) у співпраці з Товариством українських каноністів та Патріаршою літургійною комісією УГКЦ.

Така тема цьогорічної конференції каноністів була обрана не випадково, адже найближчий Синод Єпископів УГКЦ, який має відбутися у днях від 3 до 12 вересня 2017 року і матиме головною темою «Літургійне і молитовне життя УГКЦ», буде присвячений вивченню та обговоренню власних літургійних питань, властивих цій найбільшій із Схiдних Католицьких Церков.

Тому організатори наукової конференції радо вітали ієрархів УГКЦ, які взяли в ній участь: Високопреосвященного владики Ігоря Возьняка, Архиєпископа і Митрополита Львівського, Преосвященних владик Венедикта Алексійчука, Єпископа-помічника Львівської Архиєпархії та Голови Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, Теодора Мартинюка, Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, і Володимира Груцу, Єпископа-помічника Львівської Архиєпархії.

Конференцiя розпочалась молитвою та привiтальним словом Митрополита Ігоря, який після благословення усіх доповідачів та учасників побажав, щоб така подія допомогла краще задуматись над завданнями цих двох складових елементів обряду (літургії і права) в розвитку Помісності УГКЦ.

2017.03.14 Конференція 002Після цього із вступним словом до учасників конференцiї звернувся владика Венедикт, Голова Патріаршої літургійною комісії УГКЦ, вказуючи на важливість проведення таких зустрічей, тому що вони допомагають не тільки подолати вироблені, часто негативні, стереотипи між науковцями, але також реалізувати певні ідеї. Прикладом успішної співпраці владика назвав проект «ДивенСвіт», який був реалізований Патріаршою літургійною комісією УГКЦ та Комісією УГКЦ у справах молоді.

Опісля були представлені чотири доповіді, які тісно пов’язані із літургією та канонічним правом Української Греко-Католицької Церкви, а саме: «Канонічний аспект проголошення літургійних книг у Патріарших та Верховноархиєпископських Церквах» (доповідав о. д-р Андрій Танасійчук, заступник голови Канонічного відділу Патріаршої курії УГКЦ); «Проблематика чотирьох Чотиридесятниць у літургійній традиції Церков візантійського обряду» (доповідав о. д-р Василь Рудейко, викладач літургійних дисциплін УКУ); «Літургійні канони Партикулярного права УГКЦ (літургійний аспект)» (доповідав д-р Петро Сабат, викладач літургійних дисциплін УКУ); «Літургійні канони Партикулярного права УГКЦ (канонічний аспект)» (доповідав о. д-р Ігор Галей, викладач УКУ).

Після виголошених доповідей було відведено час для дискусії, під час якої учасники наукової конференції могли поставити запитання доповідачам. Також було вирішено, що виголошений науковий матеріал буде опубліковано в наступному, третьому номері часопису з канонічного права «IUS», який видається Канонічним відділом Патріаршої курії УГКЦ.

На завершення модератор конференції о. д-р Андрій Танасійчук висловив слова вдячності учасникам заходу, господарям приміщення, доповідачам за їхні наукові старання та активну участь учасників наукової конференції.

За інформацією прес-служби Канонічного відділу Патріаршої курії УГКЦ

Світлини із сторінки о. д-ра А. Танасійчука на фейсбуці

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *