270-ліття Дубенської Капітули Отців Василіян (Фоторепортаж)

270-ліття Дубенської Капітули Отців Василіян (Фоторепортаж)

13 жовтня 2013 р. у м. Дубно (Рівненська обл.) відбулось святкування з нагоди 270-ліття Дубенської Капітули. Ювілей розпочався богослужінням у храмі Вознесіння Господнього, яке очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні отець Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ. Проповідь виголосив ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій отець Йосафат Хаймик, ЧСВВ.
Завершуючи Святу Літургію настоятель храму отець Роман Бобесюк привітав усіх присутніх та запросив до святкової трапези.
Того ж дня у Дубенському палаці молоді і спорту відбулась урочиста академія за участю братів-семінаристів із Брюхович та камерного хору «Кантемус» з Івано-Франківська.
Долучились до святкувань представники міської влади та громадськість.
Найщиріша подяка була висловлена отцю Роману за підготовлення ювілею, з нагоди 270-ліття Дубенської Капітули.

Повідомив о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ
Фото бр. Роберт Ленів, ЧСВВ

Для довідки
Ключовою подією в історії Чину Святого Василія Великого у XVIII ст., а також й Унійної Церкви загалом, була Дубенська капітула 1743 року, яка стала підсумком багатолітніх зусиль в справі об’єднання двох василіянських Конгрегацій — Литовської Свято-Троїцької (1617 р.) й Руської Свято-Покровської (1739 р.). Результатом Дубенської капітули стало утворення Руського Чину Святого Василія Великого, який до 1780 рр. складався вже із двох Провінцій: Литовської та Руської. Саме результат цієї Капітули, поклав початок так званої «Золотої Доби» історії Василіянського Чину на землях Речі Посполитої, який полягав у централізації структурних одиниць Чину, потужній книговидавничій, освітній, проповідницькій, душпастирській та місіонерській діяльності ченців-василіян.

Close Menu