Відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата у Вільнюсі (продовження)

Відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата у Вільнюсі (продовження)

Неділя, 2017-11-12    15:37:41 UTC+1    Новини

У суботу 11 листопада 2017 року, в рамках відзначення 400-ї річниці Василіянського Чину Святого Йосафата в Литві предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, взяв участь в урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку у центрі Вільнюса.

У заході взяли участь, зокрема, представники делегації Української Греко-Католицької церкви з України та Святого Престолу, Посол України в ЛР Володимир Яценківський з дружиною, представники Посольства України в ЛР, української громади Литви, литовської громадськості, прочани, які прибули з України та Польщі з нагоди Ювілею, представники українських ЗМІ та інші особи.

У рамках цього заходу відбулося дружнє спілкування Блаженнішого Святослава Шевчука з представниками української громади Литви, лунали Державний Гимн України, молитва за українську державу, українські народні пісні.

Того ж дня Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук та Посол України в Литовські Республіці В. Яценківський з дружиною взяли участь у відкритті виставки стародруків книг та видань, що зберігаються у бібліотечних фондах Національної бібліотеки Литви, під назвою «Василіянська друкарня Вільнюса», а також у Міжнародному круглому столі «Василіянське книговидання у Вільнюсі» у Національній бібліотеці Литви, в організації якої взяло участь Посольство України в Литовській Республіці.

У заході взяли участь також член Комітету з закордонних справ, Голова підкомітету з трансатлантичних зв’язків та демократичного розвитку Жигімантас Павільоніс, Протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата о. Ґенезій Віомар, Директор Департаменту культурної спадщини при Міністерстві культури ЛР Діана Варнайтє, Генеральний Директор Національної бібліотеки Ренальдас Гудаускас, широкі кола литовської громадськості, української громади Литви, представники провідних литовських та українських ЗМІ, а також науковці з України, Литви, Польщі, Білорусі, зокрема, Українського католицького університету з м.  Львова, Вільнюського Університету, Вільнюської художньої академії, Варшавського університету, Білоруської національної бібліотеки.

Також участь у відзначенні 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата у Вільнюсі, з нагоди празника святого священномученика Йосафата 12 листопада за григоріянським календарем, беруть преосвященний владика Василь Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський УГКЦ, представники кількох Провінцій Василіянського Чину, зокрема, о. Йоан Школик, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Миколай Козіцький, протоігумен Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі, о. Тарас Іванина, ігумен Боронявського монастиря, з Провінції Святого Миколая в Україні, о. Вінкентій Пелих, настоятель монастиря святого Йосафата у Вільнюсі, з Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, та д-р Ігор Скочиляс, проректор з наукової роботи УКУ.

Інформація і світлини – з офіційного сайту Посольства України в Литовській Республіці

Close Menu