Храмовий празник Пресвятої Тройці та відзначення ювілею Василіянського Чину в монастирі у м. Кам’янці-Подільському

Храмовий празник Пресвятої Тройці та відзначення ювілею Василіянського Чину в монастирі у м. Кам’янці-Подільському

Вівторок, 2017-06-13    17:20:18 UTC+2    Новини

Цього року в кожному монастирі Василіянського Чину Святого Йосафата відзначають ювілей його 400-ліття. Подібно й у храмі Пресвятої Тройці Отців Василіян, що у м. Кам’янці-Подільському, 5 червня 2017 року Божого, у день храмового празника Пресвятої Тройці, урочисто відсвяткували цей ювілей, а також 295 років, як Отці Василіяни розпочали свою діяльність у м. Кам’янці-Подільському.

У монастирському храмі Отців Василіян напередодні храмового празника Пресвятої Тройці відбулися триденні реколекції (2-4 червня 2017 р.), присвячені знаменним датам Чину: 400 років відновлення монашого життя та 295 років з того часу, як василіяни розпочали свою діяльність у м. Кам’янці-Подільському. Провідником реколекцій був о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, місіонер, реколектант, довголітній редактор часопису «Місіонар», духовний асистент Асоціації лікарів-католиків України. У своїх науках проповідник звернув, зокрема, увагу на працю Отців Василіян протягом чотирьох століть в Україні й поза її сучасними межами. Незважаючи на різні перешкоди, перипетії в міждержавних відносинах, труднощі в релігійному формуванні, василіяни завжди намагалися бути вірними Церкві та своєму народові.

Усі присутні слухали наук й молились перед іконою святого Василія Великого, яка перебуває в кожному василіянському храмі з нагоди ювілейних святкувань. Кожен мав змогу взяти собі на пам’ятку іконку-копію з молитвами до Божих угодників і покровителів Чину. На завершення о. Макарій Солюк, ЧСВВ, настоятель храму та монастиря, який перебуває в стані реконструкції, подякував о. Корнилію за духовні настанови для парафіян храму Пресвятої Тройці. Реколекції завершилася уділенням благословення для отримання Повного відпусту і покропленням свяченою водою усіх учасників.

У сам день празника, в понеділок 5 червня, зранку відслужили Акафіст до Пресвятої Тройці, Утреню, а об 11:00 год. розпочалась урочиста Божественна Літургія, перед початком якої відбувся процесійний обхід довкола храму. Очолив її о. Віталій Попадюк, ЧСВВ, Провінційний консультор. Святкову проповідь виголосив о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, ігумен Івано-Франківського монастиря. Також у Святій Літургії взяли участь Провінційний консультор о. Сергій Крутовський, ЧСВВ, та ще кільканадцять священиків. Участь у ювілейному святкуванні брали також сестри редемптористки, парафіяни з різних василіянських монастирів, гості та місцева громада.

Після «многолітття» Папі Франциску, Блаженнішому Патріарху Святославові, митрополиту Василію, єпископу Теодору й усім вірним, о. Макарій Солюк, ЧСВВ, щиросердечно привітав усіх присутніх і подякував їм за спільну молитву й участь у храмовому святі. Відтак о. Віталій уділив благословення для отримання Повного відпусту, з нагоди ювілею 400-річчя Василіянського Чину. Після того, як усі процесійно вийшли з храму, відбулось освячення води та окроплення нею учасників свята.

На основі повідомлення про реколекції та ювілейні святкування із сайту монастиря в м. Кам’янці-Подільському
Світлини з цього ж сайту

Close Menu