Слідами віри Кир Андрея

Слідами віри Кир Андрея

У п'ятницю о 9.00 год. Літургією у с. Прилбичі розпочалася піша проща присвячена 126 річниці вступу Кир Андрея на новіціат Отців Василіян. Початок прощі співпав з початком декади місійності від Вознесіння до Зіслання Святого Духа, яку проголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Отець Андрій Стадницкий призадумою про Дар Хрещення і Боже усиновлення звернув увагу прочан що їх апостольство полягає у житті свідчення Христа у колі сім'ї, серед рідних і знайомих.
Поснідавши борщем і славним яворівським пирогом вирушили прочани до Судової Вишні як колись митрополит Андрей з батьком Іваном та матір'ю Софією. Вирушив гурт разом з вірянами Прилбич, які відвели їх до краю села. У дорозі вірні розважали над словами молитви про покликання з родини Шептицьких, а також помолилися на могилі о. Степана Здобиляка, священника з часів підпілля, довголітнього капелана в'язниці у Львові, який за свідченнями о. Івана та о. Михайла з Судової Вишні був взірцем послуху і молитви. У Судовій Вишні прочани помолилися біля каплиці Богородиці збудованої на пам'ять про трудових мігрантів, які загинули на заробітках у Росії. До прощі приєдналися прочани зі Львова і місцеві, а усю громаду гостинно прийняв на обід п. Олег Мартинець, міський голова, який ось уже другий рік опікується прочанами, а цьогоріч долучився до пішої ходи. У с. Дмитровичі, Волостків і Вовчищовичі незважаючи на постійний дощ двері храмів були відкриті, а люди з отцем Іваном та Михайлом та з процесією зустрічали прочан гарячим напоями та стравами. Громада прочан налічувала біля 20 осіб, а у часі першого дня ми зустріли біля 200 парафіян. Зустрічі вірян і прочан були повні теплоти і радості, а слова митрополита Андрея та розважання про дар Хрещення, давали натхнення і були надзвичайно промовистими, адже як наголошували отці віра людей була чинна ділами милосердя подорожнього прийняти, голодного нагодувати, спраглого напоїти.
На ніч ми зупинилися у соціальному гуртожитку с. Вовчищовичі який гостить хлопців сиріт та чекає на гостей з Словянська, нас зустрів завідуючий п. Діянич Володимир який уже 35 років працює з молоддю. Дороги прощі пройшли через села Мистичі, Підліски до Острожця, де прочани разом з парохом о. Миколою молилися у храмі Святої Параскеви П'ятниці Літургію, на обід прочан чекав голова с. Крукеничі і гостив нас у ресторані Еллада, і порадив лісників які стежками черес ліс провели нас до Болянович, де розваживши з отцем Анатолій важливість свідчення Божого Слова у житті ми вирушили до Йорданівки а далі провідник стежками провів нас до Радохінців над вечір потрапили ми до Міженця, де у храмі Святого Василія молилися Молебень з о. Антоном, а у шкільній столові трапезу організувала директор п. Ірина Лапицька і вчителі, педколектив і вірні розібрали нас біля опівночі на відпочинок. Ранком у неділю о 7.00 год. вирушили на Добромиль розважаючи про Святих Отців наставників віри. У монастир йшли з останніх сил, біля брами монастиря зустріли прочан вірні з о. Симеоном, ігуменом монастиря який привітав нас і запросив на подячну Літургію, згодом зігрілися ми обідом та відвідали кімнату-музей ченця Романа Шептицького. Втомлені але сповнені миру і радості поверталися додому, постановивши на другий рік 29 травня знову пройти Слідами віри Кир Андрея.

о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ
Джерело: http://missiopc.blogspot.com/2014/06/blog-post.html

Close Menu